חנוכת בית לבית יחד היתה בחנוכה תשע"ב דצמבר 2011. מאז עשינו כמה דברים וזכינו לפגוש צבורים שונים בהזדמנויות שונות. אבל אף פעם לא פרסמנו ברבים  את החזון והמשנה הסדורה והנה בפניכם ניסיון ראשון-

1. מקום מפגש- הדבר הבסיסי ביותר בתעודת הזהות של בית יחד הוא לאפשר מקום מפגש של כל חלקי האוכלוסייה. נכון נפגשים בבית הכנסת ,בבריכה, בחוגים ועוד וביחד עם זאת חשוב לדעתנו של הקהילה תהיה הזדמנות להיפגש בלי סיבה מיוחדת. בית הקפה בימי חמישי עם צוות המלצרים הצעירים והורים המתנדבים הם המאפשרים כבר יותר משנה את הדוגמא הבולטת של עשייה בתחום הזה.
אנחנו לא מסתפקים רק במה שקיים ביום חמישי אנחנו מעוניינים להרחיב ולהוסיף הזדמנויות מפגש וכמובן פתוחים להצעות.

2.מיזם והעצמה קהילתית- דוגמא טובה של עשייה בתחום הזה הינה חנות התחפושות שהקמנו לקראת פורים שנה שעברה.היוזמה והדחף בה מתושבת הקהילה שרון אבני שגייסה עוד הורים מתנדבים.הישוב השתתף תקציבית ובית יחד נתן את המעטפת של השלמת התקציב –פרסום, מיקום, ציוד ועוד. עשרות משפחות נהנו וילדיהם נהנו מהתוצר ובעז"ה הפרויקט ימשיך ויתרחב מידי שנה.
בנוסף קיימנו מספר פרויקטים עם הנוער לרבת קורס ופעילות של ליצנים רפואיים.והתחלה של תערוכה על תקוע ראיונות של ותיקי ומייסדי הישוב על ידי הנוער.את השלב הראשון סיימנו ואנו מקווים השנה להוסיף עוד לתערוכה הקבועה.דוגמאות נוספות בתחום הזה טורניר כדורגל בל"ג בעומר לזכרם של הנערים יוסף אישרן ז"ל  וקובי מנדל ז"ל  והשנה הוספנו טורניר בחנוכה לזכר הלל רודיך ז"ל. ועכשיו יש את הפרויקט של הסידור תקועי לילדים.בית יחד פתוח להצעות ויוזמות.

3.מועדון 48- מה באמת מאחד את כולנו?מה מאחד אותנו?
אנחנו יהודים, אנחנו אוהבי ארץ ישראל, אנחנו מכבדים אחד את השני, כאן בתקוע יש תוספת רצון ללמוד מהזולת .מועדון 48 הינה יוזמה לבסס משנה סדורה של ערכים משותפים בצורה עמוקה ,שיטתית ורלוונטית לחיי היום יום.הטקסט של 48 דברים-ערכים בה מתוך הפרק השישי בפרקי אבות וחז"ל קבעו שהם ה"מפתחות" לקניין תורה. מענווה ויושר ועד הומור ושמחה. ה- 48 דברים הם אוסף מרתק של היסודות של חיים יהודיים ביחד. אין ערך בתוך כל הרשימה שמשהו יכול לטעון שזה לא מדבר אלי. כיון שמדובר כאן על מרכיבים חיוניים של הגשמת הפוטנציאל שלנו.בפעילות העכשווית במועדון 48 הלכנו צעד נוסף וחילקנו את השנה כך שכל שבוע אנו מתמקדים בערך אחר בדרך חוויתית, וכך מנחילים לילדינו את מעגל השנה מתובל היטב בערכים שורשיים. השנה אנו מרחיבים את המועדון לפעילות יומית כך שהיא תפעל כצהרון בפעילות יום יומית לכיתות א'-ב'.

4. יוזמה עצמאית-בית יחד הוא מקום שאינו מתאים להגדרות הידועות כמו עסק ,עמותה או מוסד חינוכי.אולי אפשר להגדיר את בית יחד כעסק קהילתי-עם חזון של אחדות ישראל הפועל ללא מטרות רווח כספי אלא רווח קהילתי.אבל מגייסת תמיכה ושותפות פר פרויקט מהתושבים ולפעמים מהישוב והמועצה. זאת אומרת שבית יחד הינו עוד אפשרות לעשייה קהילתית.כדי לאפשר גישה ומעורבות יתר של התושבים אנו יוזמים מפגשישי  מ-9:30- 11:00 הכיבוד והקפה הפוך עלינו .המפגש הראשון התקיים אחרי החגים בתאריך________

מה זה בית יחד?